×

Hotel "Pod Świerkiem" Busko-Zdrój

45 - 265
 • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
 • Lista usług
 • Informacje o pokoju
 • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
 • Restauracja w obiekcie
 • 10 pokój, 20 Ilość miejsc
 • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu

Serdecznie witamy wszystkich w naszym mieście słynnym przede wszystkim z walorów uzdrowiskowych.

W naszym mieście szybko następują duże przeobrażenia, a zmierzają one głównie do maksymalnego zaspokojenia potrzeb gości przebywających na leczeniu.
Serdeczną troską otoczeni są wszyscy kuracjusze, w tym przede wszystkim niepełnosprawni. Warto poznać obyczaje i tradycje naszego wiekowego grodu.

Zachęcamy także do udziału w licznych imprezach kulturalnych i sportowych, które odbywają się cyklicznie w Busku-Zdroju.

W imieniu własnym i całego środowiska gminy uzdrowiskowej Busko-Zdrój serdecznie zapraszam Państwa w nasze gościnne progi po zdrowie, relaks, wypoczynek.

BUSKO - ZDRÓJ (UZDROWISKO, KTÓRE LECZY)

Busko-Zdrój to uzdrowisko, które z natury rzeczy leczy, inaczej niż uzdrowiska nadmorskie, a nawet wiele górskich, które pełnią głównie funkcje rekreacyjnie, a na drugim miejscu lecznicze. Rolę rekreacyjną wypełnia Busko-Zdrój nie tylko w oparciu o własne zaplecze, ale i bogate możliwości Ponidzia, w dorzeczu Wisły i Nidy /15-20 km/ , oraz Góry Świętokrzyskie /40-50 km/. Dogodne połączenia drogowe- Kraków 90 km, Kielce 50 km, i Tarnów 70 km, to bogate zaplecze kulturalne. Potrzeby sportowe można realizować na zalewie w Radzanowie /3 km/, zbiornik wodny przygotowany do uprawiania sportów wodnych, a także kąpielisko w Gackach /10 km/. Sanatoria posiadają baseny kryte, oraz na terenie Buska Zdroju znajduje się ogólno dostępny basen kryty.
Wypoczynek i rekreację zapewniają również hotele, kwatery prywatne typu
pensjonatowego o zróżnicowanym standardzie i cenie, oraz kwatery agroturystyczne, przystosowane do przyjmowania rodzin z dziećmi. Zazwyczaj gospodarze zapewniają dogodny dojazd na zabiegi.

POWSTAWANIE I WCHŁANIANIE WODY SIARKOWEJ W BUSKU-ZDROJU.

Wody siarczkowe występują w wielu krajach Europy i na świecie. Różnią się one bardzo między sobą w zakresie wysycenia składnikami mineralnymi, ich jakością i wielorakością oraz zawartością siarki II wartościowej mierzonej ilością uwalnianego siarkowodoru, który jest podstawowym składnikiem wchłaniania do ustroju. Wody w Busku-Zdroju powstały w podobny sposób w przyrodzie. Jednym z ich składników jest solanka morska z odległej przeszłości geologicznej liczącej wiele milionów lat (morze mioceńskie), a drugim- siarka, z póżniejszych osadowych pokładów gipsowych, które uległy przetworzeniu przy udziale węgla i wodoru oraz bakterii redukujących w warunkach beztlenowych. Powstająca z nich siarka zmieniała swoją wartościowość z VI i IV na II w postaci siarczków i wielosiarczków.
Z tych ostatnich związków przy odpowiednim PH wody wydziela się siarkowodór wchłaniający się do organizmu ludzkiego przez skórę i drogi oddechowe w czasie kąpieli, z przewodu pokarmowego po wypiciu wody siarczkowej i z narządu rodnego w czasie irygacji. Buska woda siarczkowa zawiera też liczne ilości jodu, bromu, oraz wiele innych mikroelementów, wapń, magnez, selen. Ilość składników mineralnych stanowi w sumie 1,4%.W śród nich najwięcej jest chlorku sodu, łącznie blisko 80 milival procent.
Panuje przekonanie, że o ostatecznym efekcie leczniczym decydują wszystkie zawarte w nim składniki. W czasie kąpieli wchłaniają się wybiórczo zawarte w wodzie składniki mineralne, a organizm ludzki wydala do niej własne składniki i związki powstałe w wyniku przemiany materii, często toksyczne. Zadziwiające jest, że przy stosunkowo dużej zawartości chlorku sodu nie dochodzi do jego zatrzymania w organiżmie, nawet po kuracji pitnej. Nie zwiększa się więc waga ciała związana z zatrzymaniem wody, ani nie wzrasta ciśnienie tętnicze. Odwrotnie, obserwuje się spadek ciśnienia tętniczego po kuracji wodą siarczkową w Busku-Zdroju, a u osób reumatoidalnym zapaleniem stawów, u których obserwowaliśmy niedostatek ukrwienia tętniczego związany z kurczem tętniczek, sięgający 50% w stosunku do zdrowych, poprawiło się ono w palcach u rąk do 93% normy po 24 dniowej kuracji (badanie USG met. Dopplera przepływu tętniczego krwi).

WODY SIARCZKOWE W EUROPIE

Jak już powiedziałem, wody siarczkowe występują w wielu krajach Europy. Do znanych w świecie należą m.in: Baden obok Wiednia, Pieszczany w Słowacji, Bad Nenndorf, Aachen, Bad Krozingen w Niemczech, Bagners de Luchon i Aix les Thermes we Francji, Soczi-Macesta w Rosji itd. Występują też w Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech, Szwajcarii, Anglii, Szkocji, Irlandii, Grecji, Serbii, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, Ukrainie, Litwie i Łotwie.

BUSKO ZDRÓJ NA TLE INNYCH UZDROWISK SIARCZKOWYCH W POLSCE.

Wody siarczkowe posiadają: Swoszowice 0,26% mineralizacji 70,04 mg H2S/1 LKrzeszowice 0,28% mineralizacji 6,00 mg H2S/1 LBusko-Zdrój 1,40% mineralizacji 50,00 mg H2S/ 1 LHoryniec 0,75% mineralizacji 23,00 mg H2S/1 LPoza tym Mateczny, Wieniec-Zdrój, Lądek-Zdrój, Przerzeczyn, Zakopane, Koszuty, Międzyrzecze-posiadają 1-2 mg
H2S / 1 L.

UWAGI O DZIAŁANIU LECZNICZYM WODY SIARCZKOWEJ.

Chciałbym, z własnego doświadczenia, wskazać na pozytywne efekty uzyskiwane kąpielami i z kuracji pitnej wodą siarczkową, przy uszkodzeniu wątroby, np. po zatruciu grzybami
(z następową dializą) i po zatruciu środkami ochrony roślin. Po takim leczeniu powracał apetyt, można było poszerzyć dietę, poprawiło się trawienie, ustępowały wzdęcia, odbijania, uczucie pełności i gniecenie w nadbrzuszu. Doświadczalne próby zatruwania zwierząt czteroetylkiem ołowiu, wykonane w Katedrze Patologii Akademii Medycznej w Krakowie wykazały, że woda siarczkowa z Buska-Zdroju aplikowana dożołądkowo miała właściwości ochronne przed uszkodzeniem komórek wątroby. Badania przesiewowe u ludzi, którzy wykazywali podwyższone poziomy ołowiu we krwi, z aglomeracji krakowskiej, wykazały obniżenie tych wartości po kuracji kąpielowej i pitnej wodą siarkową w Busku - Zdroju. Obserwacje lekarzy z początków XIX wieku, dotyczące chorych z kiłą póżniejszych stadiów choroby, a leczonych wcierkami szarą maścią rtęciową i bizmutem, wykazały znaczną ich poprawę kliniczną (cera), co mogłoby wskazywać na działanie odtruwające wody siarczkowej z Buska - Zdroju z zatruć rtęcią oraz bizmutem. Te i inne efekty lecznicze wiążemy przede wszystkim z wchłanianiem się II wartościowej siarki do ustroju, wzrostem we krwi tzw. grup SH i ich działaniem redukcyjnym i antyoksydatywnym. W leczeniu wodami siarczkowymi uzyskujemy efekt przeciw zapalny i przeciw reumatyczny (w reumatologii), przeciw miażdżycowy (obniżenie cholesterolu całkowitego LDL, trójglicerydów, działanie antyagregacyjne na płytki krwi zapobiegają powstawaniu zakrzepów krwi, a nawet działanie fibrynolityczne - rozpuszczające skrzepy), odtruwające zwłaszcza w stosunku do metali ciężkich (np. rtęć, ołów), a być może niektórych środków ochrony roślin. Śledząc infekcję w gardzieli u osób reumatoidalnym zapaleniem stawów, stwierdziliśmy działanie przeciw bakteryjne i przeciw pleśniowe. Przypominając korzystny wpływ na wątrobę, nawet po zatruciu grzybami, możemy śmiało podkreślić leczniczy wpływ kuracji kąpielowej i pitnej wodą siarczkową również w szeregu innych schorzeń przewodu pokarmowego, a nawet układu wewnątrzwydzielniczego i przemiany materii, jod-tarczyca, jajniki-pobudzenie estrogenowe i jajeczkowanie , (cukrzyca, otyłość) wydają się poprawiać mechaniczne i immunologiczne np. w rzs. Zasadnicze dotyczą schorzeń reumatycznych, neurologicznych, kardiologicznych i miażdżycy naczyń, dermatologicznych, schorzeń ginekologicznych (zapalnych i niepłodności) oraz zatruć zawodowych i chorób cywilizacyjnych z szeroko pojętego kręgu szkodliwości (dioksyny?). Chciałbym jeszcze wspomnieć, że Ponidzie może zasłynąć powstawaniem nowych uzdrowisk siarczkowych , gdyż w rejonie Buska stwierdzono wodę siarczkową. Być może zorganizowany ruch agroturystyczny i szersze zainteresowanie tymi zagadnieniami ożywi tamte rejony i zmobilizuje ludzi miejscowych do działań na rzecz utworzenia w przyszłości wielkiego zagłębia balneologicznego na Ponidziu.

ZDROWIE MASZ TYLKO JEDNO - WARTO WIĘC W NIE ZAINWESTOWAĆ .

GWARANTUJEMY WYSOKĄ JAKOŚĆ ŚWIADCZONYCH USŁUG.

Głównym walorem leczniczym uzdrowiska Busko-Zdrój są wody siarczkowe, a następnie borowina, solanka jodkowo-bromkowa do kąpieli i inhalacji i nowoczesne urządzenia w zakresie fizykoterapii. Efekty leczenia wodą siarczkową są porównywalne w balneoterapii na skalę europejską i światową w zakresie reumatologii i działaniu przeciw miażdżycowym z korzyścią dla Buska-Zdroju.

LECZENIE AMBULATORYJNE

SZANOWNI PAŃSTWO

Informuję Państwa, że Uzdrowisko Busko-Zdrój oprócz leczenia sanatoryjnego, szpitalnego i pełnopłatnego w obiektach sanatoryjnych prowadzi leczenie ambulatoryjne na skierowania uzyskane z Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedniego do miejsca zamieszkania. Jeżeli NFZ nie posiada skierowań można indywidualnie zorganizować sobie pobyt z leczeniem ambulatoryjnym. Praktycznie załatwienie leczenia ambulatoryjnego wygląda następująco: Udajemy się do lekarza pierwszego kontaktu, którego prosimy o skierowanie na leczenie sanatoryjne w związku posiadanymi schorzeniami, prosimy również o skierowania na badanie / krwi, moczu, EKG, RTG klatki piersiowej/, po wykonaniu zleconych badań udajemy się do NFZ , który powinien wyrazić zgodę na zapłatę za leczenie ambulatoryjne w Busku-Zdroju. Jeśli Państwa NFZ nie ma limitu na takie leczenie, pozostaje leczenie ambulatoryjne po zapłaceniu ryczałtem na miejscu w Busku-Zdroju. W organizacji tego leczenia prosimy o kontakt z przedstawicielem Centralnego Biura Skierowan ZDRÓJ.

Z zabiegów w ramach leczenia ambulatoryjnego korzysta się w naszych zakładach przyrodoleczniczych. Za optymalny okres leczenia uważa się 14 lub 21 dniową kurację. Płacąc ryczałt przysługuje Państwu dwa zabiegi dziennie w dni zabiegowe, oraz jedna porada lekarska na tydzień. Zabiegi zaordynowane ponad ilość objętą ryczałtem są płatne wg cennika zabiegów jednostkowych. Za dodatkową opłatą można korzystać z konsultacji specjalistycznych i badań diagnostycznych w Poradniach: Reumatologicznej, Osteoporozy, Neurologicznej, Kardiologicznej, Dermatologicznej, Internistycznej, Ginekologicznej, Laryngologicznej, Stomatologicznej.

Opis zabiegów wykonywanych w Zakładach Przyrodoleczniczych w Busku-Zdróju .

KĄPIEL SIARCZKOWA -stosowane u nas wody siarczkowe do kąpieli pochodzą z naturalnych źródeł znajdujących się w okolicach Buska-Zdroju i Solca-Zdroju. Są to wody siarczkowo - siarkowodorowe słone zawierające też wiele innych mikroelementów. Głównym czynnikiem aktywnie działającym w/w wodach jest jon siarczkowy, który bardzo dobrze wchłania się przez skórę i drogą krwi dostaje się do wszystkich tkanek organizmu, zapobiega niszczeniu tkanek przez procesy zapalne, zapobiega uszkodzeniu naczyń krwionośnych, zmniejsza krzepliwość krwi. Kąpiele siarczkowe działają regenerująco na tkankę łączną, co sprzyja leczeniu chorób reumatycznych (RZS, ZZSK), choroby zwyrodnieniowej stawów, korzystnie działają w miażdżycy naczyń tętniczych. Mają również działanie odtruwające np. przy zatruciach ołowiem. Zalety wód siarczkowych Buska-Zdroju podkreślają wyniki badań naukowych i stawiają ten kurort na czele uzdrowisk światowych. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego wynika, że woda siarczkowa stosowana w kuracji pitnej bardzo korzystnie wpływa w zaburzeniach gospodarki tłuszczowej (obniża cholesterol, trójglicerydy i frakcje LDL cholesterolu).

KĄPIEL JODKOWO-BROMKOWA - woda jodkowo-bromkowa zawiera jod i selen. Stosowana w niektórych chorobach układu krążenia oraz układu wegetatywnego. Selen zawarty w tej wodzie jest niezbędny dla zdrowia mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych, przeciwdziała powstawaniu nowotworów i powoduje wzrost odporności organizmu.

ZAWIJANIA BOROWINOWE - borowina to rodzaj torfu leczniczego występującego powierzchniowo, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Czynnikami leczniczymi są ciała estrogenne, kwasy huminowe, białka i garbniki. Zabieg ten polega na nałożeniu rozdrobnionej i zamieszanej z wodą papki o temperaturze 40°-45° C na oczyszczone ciało. Okłady borowinowe szczególnie przydatne są wleczeniu stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich.

KĄPIEL KWASOWĘGLOWA - woda do kąpieli (CO2) uzyskiwana jest poprzez zmieszanie wody z bezwodnikiem kwasu węglowego w takiej ilości, aby woda kąpielowa osiągnęła temperaturę 32°-34°C. Zawarty w wodzie bezwodnik kwasu węglowego wydziela się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w organiźmie wiele zmian poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych tętniczych i żylnych. W następstwie tego dochodzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Kąpiel CO2 działa także uspokajająco i relaksująco. Stosowana w niewydolności krążenia, po przebytym zapaleniu mięśnia sercowego, w zwyrodnieniu mięśnia sercowego, w otyłości, w nerwicy. Gimnastyka - kinezyterapia jest podstawą rehabilitacji leczniczej.

Wpływ ćwiczeń na organizm ludzki:

STAWY I KOŚCI - ćwiczenia działające profilaktycznie utrzymują pełny zakres ruchu w stawie, a w przypadkach ograniczenia ruchu mogą wpłynąć na jego zwiększenie. Poza tym ćwiczenia i ruch kształtują powierzchnie stawowe. W odniesieniu do części miękkich stawu - torebki i więzadeł ćwiczenia warunkują ich elastyczność i sprężystość. Bezruch doprowadza do odwapnienia układu kostnego, zaburzeń w jego ukrwieniu i do bolesności.

MlĘŚNIE - ćwiczenia wpływają kształtująco na mięśnie zdrowe, zwiększają ich masę i siłę. W przypadkach porażeń lub niedowładów odpowiednio prowadzone ćwiczenia mogą przywrócić czynność mięśni i poprawić ich siłę. Poza tym ruch i ćwiczenia utrzymują prawidłową długość i elastyczność mięśni.

UKŁAD NERWOWY - ruch bierny - zmieniając ułożenie kończyny, rozciągając torebkę stawową działa jako bodziec dla układu nerwowego. Ćwiczenia czynne spełniąją rolę czynnika pobudzającego ośrodkowy układ nerwowy. Rozwijają pamięć ruchową oraz szybkość i łatwość oddziaływania na bodźce zewnętrzne. Poza tym specjalne ćwiczenia mogą usunąć lub zmniejszyć zaburzenia równowagi i koordynacji ruchów.

UKŁAD ODDECHOWY - elastyczna tkanka płucna oraz mięśnie oddechowe łatwo poddają się działaniu ćwiczeń. Przez ich odpowiednie zastosowanie można nauczyć pacjenta prawidłowego oddychania, zwiększyć pojemność życiową płuc, co ma zasadniczy wpływ na stopień utlenienia krwi krążącej. Prawidłowa czynność oddechowa, elastyczna i prężna tkanka płucna oraz silne mięśnie oddechowe wpływają kształtująco na klatkę piersiową i postawę człowieka.

UKŁAD KRĄŻENIA - ĆWICZENIA, ruch i praca właściwie dozowane zwiększają wydolność i sprawność układu krążenia, zmniejsza je zaś brak odpowiedniej ilości ćwiczeń, ruchu i wysiłku. W zaburzeniach i zmianach patologicznych układu krążenia przystosowanie go do wykonywania podstawowych czynności życia codziennego i pracy ułatwiają ćwiczenia stopniowane. Ćwiczenia i ruch poprzez pracę mięśni wpływają dodatnio na wydolność obwodowego układu krążenia. Ułatwiają dopływ krwi tętniczej do obwodu, a przede wszystkim wspomagają odpływ krwi żylnej i chłonki.

UKŁAD TRAWIENNY I MOCZOWO-PŁCIOWY - ćwiczenia i ruch zwiększają również sprawność mięśni gładkich i wydolność narządów leżących w jamie brzusznej i miednicy. Przez zastosowanie odpowiednich ćwiczeń możemy poprawić czynność żołądka i jelit oraz pośrednio wpłynąć na wydolność wątroby i nerek. Ćwiczenia i ruch zapobiegają zaparciom i zaleganiu moczu w drogach moczowych, a przez to infekcjom i tworzeniu się kamieni moczowych.

Fizykoterapia DIADYNAMIK - to prądy modulowane, powstałe przez nałożenie na prąd galwaniczny prądu sinusoidalnego. Zaleca się je najczęściej w celu uzyskania działania przeciwbólowego, zmniejszenia napięcia mięśni.

JONOFOREZA - to sposób wprowadzenia jonów lub cząsteczek leków poprzez skórę lub błonę śluzową pod wpływem prądu stałego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia kośćca, działanie przeciwzapalne.

MAGNETOTERAPIA - jest przeznaczona do terapii pulsującym polem magnetycznym małej częstotliwości. Pulsujące pole magnetyczne przenika przez wszystkie części ciała ludzkiego równomiernie. Powoduje uśmierzenie bólu, zapobieganie stanom zapalnym, rozluźnienie napiętych mięśni. Pozytywnie wpływa na leczenie złamania kości, uszkodzenia więzadeł, urazy ściegien, kontuzje, zwichnięcia, skręcenia, neuralgie, nerwobóle, nerwiaki, bóle fantomowe.

MAGNETYCZNY SYSTEM REZONANSOWY (MRS 2000) - aparat MRS jest przeznaczony do zabiegów fizykoterapeutycznych (magnetostymulacji), przeprowadzanych za pomocą pola magnetycznego, obejmującego całe ciało lub wybrane jego części. Wpływa na poprawę ukrwienia obwodowego, na procesy regeneracji tkanek miękkich, przyspiesza gojenie ran i złamań kości, ma korzystny wpływ w chorobach zwyrodnieniowych.

PULSATRONIK - jest elektrostymulatorem o wysokiej skuteczności elektroleczniczej. Modulowane prądy impulsowe średniej częstotliwości mają zdolności pobudzania struktur nerwowo-mięśniowych. Są odczuwalne przez chorych w postaci przyjemnej wibracji. Stosowane w porażeniach.

ULTRADŹWIĘKI - poprawiają ukrwienie, wywierają działanie przeciwbólowe, zmniejszają napięcie mięśni, powodują rozciąganie i ściskanie tkanek, zwane inaczej mikromasażem.

TERAPULS - aparat do terapii impulsowym prądem wielkiej częstotliwości. Powoduje drgania elektromagnetyczne, formowane impulsy, których energia jest przekazywana do tkanek poddanych ich działaniu. Zmniejsza odczyn zapalny stawów, przyspiesza regenerację uszkodzonych włókien nerwowych oraz wpływa na zwiększenie obwodowego przepływu krwi.

PRĄDY INTERFERENCYJNE - to prądy przemienne średniej częstotliwości. Aplikuje się je za pomocą czterech elektrod, przyłożonych do ciała pacjenta w taki sposób, aby tworzyły dwa krzyżujące się obwody prądowe. W wyniku interferencji powstaje bodziec leczniczy w obrębie danego obszaru ciała pacjenta. Mają działanie przeciwbólowe, usprawniają krążenie obwodowe, procesy odżywcze i przemianę materii tkanek. Zmniejszają napięcie współczulnego układu nerwowego.

DIATERMIA - jest zabiegiem elektrycznym w którym wykorzystuje się zmienne pole magnetvczne. Stosuje się w leczeniu stanów zapalnych podostrych i przewlekłych skóry, mięśni, stawów. Ma również zastosowanie w nieżytach oskrzeli, zapaleniu ucha, zatok i innych narządów. Działa przeciwbólowo.

LASEROTERAPIA - istota oddziaływania podczerwonego promieniowania laserowego na organizm polega na doprowadzeniu energii o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych w głębi organizmu człowieka, a więc nieosiągalnych normalnymi środkami fizycznymi. Poprzez swoje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, bioregeneracyjne, przyspieszające gojenie, laser ma zastosowanie m. In. W reumatologii sportowej, stomatologii, dermatologii, kosmetyce lekarskiej.

FOTOTERAPIA - lampy PUVA + SUP - działanie promieni nadfioletowych na skórę w głównej mierze zależy od zachodzących w niej reakcji fotochemicznych. Do najważniejszych należy reakcja tworzenia ciał histaminowopodobnych. Substancje H tworzą się w drodze fotochemicznej dekarboksylacji kwasu aminohistidynowego do jednej z najbardziej czynnych amin-histydyny. Związki te przenikają do skóry właściwej. Skóra poddana działaniu promieni nadfioletowych staje się lepiej ukrwiona, bardziej elestyczna i mniej podatna na zakażenia. Zabiegi te mają zastosowanie w przypadkach: łuszczycy, liszaja płaskiego, atopowego zapalenia skóry, łysienia plackowatego, bielactwa i innych.

KRIOTERAPIA - jest to leczenie zimnem. Polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek za pomocą oziębionych par azotu o temperaturze -180°C. Czas zabiegu 1-3 minuty. Działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejsza obrzęki i poprawia ruchomość stawów.

INHALACJE INDYWIDUALNE -stosuje się je w przewlekłych nieżytach gardła i nosa, zapalenia krtani, alergii, stanie wyczerpania głosowego czy profilaktyce u pracowników narażonych na wdychanie pyłów, a także wielu innych chorobach układu oddechowego. Droga wziewania jest bardzo dogodną formą w leczeniu.

NATRYSK BICZOWY-SZKOCKI - zabieg wodoleczniczy, w którym zasadniczy wpływ wywiera ciśnienie i temperatura uderzącego w ciało jednego lub wielu strumieni wody. Natryski działają uspokajająco i relaksująco powodując zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

MASAŻ WIROWY - wpływa korzystnie na rozluźnienie mięśni, usprawnienie krążenia obwodowego, likwidację zastoin stawowych, zmniejszenie obrzęków.

MASAŻ PODWODNY - wpływa na złagodzenie napięć mięśniowych (szczególnie układu poprzeczno-kolcowego w dyskopatiach), stosowany przy zespołach bólowych kręgosłupa.

MASAŻ KLASYCZNY - stosowany jako zabiegi rozluźniający i regeneracyjny, posiada działanie przeciwbólowe, pobudzające i tonizujące.

WYCIĄG GIECZEWA - jednym ze sposobów leczenia dyskopatii lędźwiowej jest wyciąg Gieczewa. Jest to zabieg stosowany u chorych do 55 roku życia, przy ciężarze ciała do 100 kg z aktualnymi zdjęciami kręgosłupa lędźwiowego. Przeciwwskazaniem jest otyłość, nadciśnienie tętnicze od II°, osteoporoza, niestabilność kręgosłupa, utrwalona skolioza, zmiany nowotworowe kręgosłupa.Stosowanie tego zabiegu ma na celu rozciągnięcie kręgosłupa lędźwiowego przez rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych w środowisku wodnym, zwiększenie ruchomości kręgosłupa, zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Pokaż opis obiektu Mniej
Ludwika Waryńskiego 38 , Busko-Zdrój (Polska)

Ceny docelowe pokoi

pokój 2-osobowy
85 /pokój
pokój 1-osobowy
100 /pokój

Mapa

Kalendarz dostępności

maja. 2018.
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
45 - 265
 • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
Parkowanie, podróż
 • Możliwość parkowania

Wypoczynek, rekreacja
 • Fitnes, Tenis, Tenis stołowy, Bilard, Możliwość łowienia ryb w pobliżu obiektu, Wypożyczenie łódki, Futbol, Siatkówka, Narciarstwo, Wypożyczalnia rowerów, Jazda konna

Wellness, relaks
 • Wellness, relaks
 • Basen kryty
 • Jacuzzi
 • Masaż
 • Sauna
Charakterystyka miejsca
 • Usługi podstawowe: Kawiarnia, Pralnia, Sejf

  Kuchnia, TV, Telefon, Sala Konferencyjna

Wyżywienie
 • Wyżywienie: Restauracja w obiekcie

  Możliwość gotowania (np. grillowania) na zewnątrz: Możliwość skorzystania z grilla

usługi dla dzieci
 • Plac zabaw dla dzieci

Usługi
 • Suszarka do włosów, Lodówka, Dostęp do Internetu w pokoju

Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
HUF (Ft) , EUR (€)
Akceptowane rodzaje kart
 • VISA
 • Amex
 • Maestro